NAG's Undervisere

Adam"

Lene Adam (LAD)

Cand.comm.
Ansvarsområde:
Matematik

Bak"

Andreas Bak (BAK)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Psykologi

Bek"

Sanne Bek (BE)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Studie- og læsevejleder, Biologi og Dansk

Bentzen"

Claus Bentzen (CB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Fransk og Matematik

Berner-Nielsen"

Malene Berner-Nielsen (MBN)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Oldtidskundskab, Latin og Dansk

Bertelsen"

Charlotte Fjordvald Bertelsen (CF)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dramatik, Mediefag og Engelsk

Berthelsen"

Sune Berthelsen (SE)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Historie, Dansk

Bittner"

Jacob Bittner (JB)

Cand.mag. Ph.D.
Ansvarsområde:
Dansk og Filosofi

Blumenfeld"

Emil Lambreth Quist Blumenfeld (ELB)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Biologi, Bioteknologi, Kemi og Natuvidenskabeligt Grundforløb

Boelsmand"

Anna Kvistgaard Boelsmand (AKB)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Idræt og Biologi

Bojsen"

Kim Bojsen (KB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Udviklingschef, Dansk og Historie

Breinholt"

Lea Breinholt (LN)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Samfundsfag og Idræt

Brixen"

Sanne Brixen (BR)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Engelsk

Brun"

Anna C. Scharling Brun (AB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Tysk og Fransk

Christensen"

Jean Christensen (JC)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Oldtidskundskab, Latin (Almen Sprogforståelse) og Græsk

Christensen"

Jens Ulrik Christensen (JU)

Cand.polyt.
Ansvarsområde:
Matematik

Clausen"

Jens Clausen (JCL)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Matematik og Biologi

Danielsen"

Eva Danielsen (ED)

Cand.scient. Ph.D.
Ansvarsområde:
Matematik og Fysik

Drengsgaard"

Trine Drengsgaard (TD)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Billedkunst samt Design og Arkitektur

Dünweber"

Anders Dünweber (ADÃœ)

Cand.scient.soc.
Ansvarsområde:
Engelsk og Samfundsfag

Eriksen"

Søren Henning Eriksen (SH)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Matematik

Falkesgaard"

Bodil Lund Falkesgaard (BF)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Engelsk

Fjordholt"

Camilla Hellmers Fjordholt (CH)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Biologi

Foërsom"

Vibeke Richter Foërsom (VF)

Cand.polyt.
Ansvarsområde:
Kemi og Fysik

Forrest"

Piet Forrest (PF)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Naturgeografi, Erhvervsøkonomi og Innovation

Fuglsang"

Kristine Bjerre Fuglsang (KF)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Studievejleder, Spansk og Dansk

Gibson"

Jenny Gibson (JG)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Tysk og Billedkunst samt Design og Arkitektur

Grann"

Dennis Yano Grann (DYG)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Biologi og Idræt

Gürleyik"

Ishak Gürleyik (IK)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Matematik, Idræt

Hansen"

Tulu Hansen (TH)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
HR- og Kvalietschef, Historie og Psykologi

Hansen"

Michael Pilegaard Hansen (MPH)

Civilingeniør Ph.D HD(F)
Ansvarsområde:
Matematik og Finansiering

Husted"

Mette Beier Husted (MBH)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Biologi, Bioteknologi, Psykologi og Naturvidenskabeligt Grundforløb

Huusgaard"

Randi Schjøtt Huusgaard (RH)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Biologi og Matematik

Jensen"

Rune Klarskov Jensen (RJ)

Cand.polyt.
Ansvarsområde:
Fysik, Matematik og Informationsteknologi

Jensen"

Thomas Tue Jensen (TT)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Oldtidskundskab, Historie og Idræt

Jensen"

Marit Grimstad Jensen (MG)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Spansk, Dansk og Læsevejleder

Jensen"

Nanna Lund Jensen (NLJ)

Ansvarsområde:
Engelsk og Spansk

Johansen"

Merete Johansen (MJ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Pædagogisk it-koordinator, Historie og Matematik

Jürs"

Mette Sofie Jürs (MSJ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Religion

Justesen"

Birgit Sandermann Justesen (BJ)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Biologi, Bioteknologi og Naturgeografi

Jørgensen"

Thomas Lund Jørgensen (TJ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Samfundsfag og Historie

Jørgensen"

Jan Winther Jørgensen (JW)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Samfundsfag og Naturgeografi

Jørgensen"

Karl Svend Claussen Jørgensen (KJ)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Matematik, Fysik og Astronomi

Jørgensen"

Iben Holm Jørgensen (IJ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Tillidsrepræsentant, Dansk og Historie

Kindt"

Maria Kindt (KT)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Fransk og Idræt

Kirkegaard"

Bror Kampmann Kirkegaard (BKK)

Ansvarsområde:
Engelsk og Almen Sprogforståelse

Krabbe"

Helena Krabbe (HKE)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Religion

Langballe"

Peter Langballe (PL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Idræt og Historie

Langberg"

Kasper Langberg (KL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Historie, Engelsk og Samfundsfag

Larsen"

Henrik Larsen (LA)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Idræt og Kemi

Larsen"

Anders Larsen (ALA)

Cand.soc.
Ansvarsområde:
Samfundsfag og Naturgeografi

Lauridsen"

Sidsel Rytcher Lauridsen (SRL)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Idræt og Samfundsfag

Lauridsen"

Helle Mejer Lauridsen (HML)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Dansk

Ledertoug"

Henrik Ledertoug (HLE)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Naturgeografi og Historie

Leschly"

Susanne Leschly (SL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Kursusleder (pædagogikum), Dansk, Spansk og Retorik

Lindbo"

Hanne Lindbo (HL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Historie og Dansk

Lorentzen"

Caroline Lorentzen (CAL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Historie

Løbger"

Thomas Løbger (TL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Musik og Historie

Løye-Philipsen"

Camilla Løye-Philipsen (CP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
AP-koordinator, Læsevejleder, Engelsk og Dansk

Madsen"

Dorthe Madsen (DM)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Idræt, Engelsk og Mediefag Studievejleder

Madsen"

Kasper Sønderby Madsen (KM)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Tysk og Mediefag

Madsen"

Merete Bagger Madsen (MB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Fransk og Dansk

Mariager"

Nadja Marie Mariager (NM)

Cand.scient. Ph.D.
Ansvarsområde:
Engelsk og Biologi

Mogensen"

Karen Nyborg Mogensen (KMO)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Tysk og Dansk

Munk"

Gunner Brunke Munk (GBM)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Fysik og Matematik

Nexøe"

Claus Nexøe (CN)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Samfundsfag og Erhversøkonomi

Nielsen"

Kirsten Grønnegaard Nielsen (GN)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Historie, Samfundsfag og Psykologi

Nielsen"

Ike Houmann Nielsen (IN)

Civilingeniør MSc HD(A)
Ansvarsområde:
Fysik og Matematik

Nørgaard"

Maj-Britt Nørgaard (MN)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Studievejleder, Idræt og Dans

Olsen"

Erik Berg Olsen (EB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Uddannelsesleder, Musik og Idræt

Olsen"

Lisbeth Vang Olsen (LO)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Latin, Religion og Oldtidskundskab

Overgaard"

Christian Knoth Overgaard (CO)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Biologi, Kemi og Bioteknologi

Paulsen"

Helle Holm Paulsen (HP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Billedkunst samt Design og Arkitektur

Pedersen"

Susanne Carsten Pedersen (SU)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Religion

Pedersen"

Solvejg Pedersen (SOP)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Kemi, Biologi og Bioteknologi

Pinholt"

Rasmus Pinholt (RP)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Fysik og Matematik

Poulsen"

Dres Poulsen (DP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Vice-tillidsrepræsentant, Filosofi og Matematik

Poulsen"

Søren Søberg Poulsen (SP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk, Religion og Mediefag

Poulsen"

Peter Poulsen (PP)

Ansvarsområde:
Musik og Tysk

Quorning"

Bente Quorning (BQ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Musik og Matematik

Rathje"

Jacob Rathje (JR)

Cand.scient. Ph.D
Ansvarsområde:
Fysik og Matematik

Ryttig"

Rikke Rahbek Ryttig (RR)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Idræt

Sandermann"

Sigrid Sandermann (SIG)

Ansvarsområde:
Biologi

Schiødt"

Jakob Schiødt (JSC)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Vicerektor, Bioteknologi, Biologi og Kemi

Schønsted-Madsen"

Barbara Schønsted-Madsen (BS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Latin (Almen Sprogforståelse), Oldtidskundskab og Græsk

Simmons"

Christian Simmons (CSI)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Samfundsfag og Idræt

Skadhauge"

Solveig Skadhauge (SKH)

Cand.scient. Ph.D
Ansvarsområde:
Fysik, Matematik

Stangerup"

Kasper Stangerup (KAS)

Civilingeniør MSc
Ansvarsområde:
Matematik, Fysik og Kemi

Steenkjær"

Sofie Steenkjær (SK)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Dansk

Stenbæk"

Mads Stenbæk (MS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Kommunikationschef, Samfundsfag og Engelsk

Sterum"

Rikke Sterum (RS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Tysk

Stjerne"

Gregers Stjerne (GS)

Ansvarsområde:
Dansk og Historie

Svane"

Bo Heelsberg Svane (SV)

Cand.scient.pol.
Ansvarsområde:
Samfundsfag, Filosofi og Religion

Svendsen"

Sebastian Strabo Svendsen (SS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Musik og Dansk

Sølgaard"

Jacob Sølgaard (JSØ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Historie og Samfundsfag

Thomsen"

Preben Thomsen (PT)

Ansvarsområde:
Dansk og Mediefag

Thoregaard"

Helle Thoregaard (TG)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Administrationschef, Tysk og Oldtidskundskab

Tipsmark"

Henrik Kølbæk Tipsmark (TK)

Cand.merc. B.A. et B.S.
Ansvarsområde:
Biologi, samfundsfag

Tobiesen"

Lisa Tobiesen (TO)

Civilingeniør MSc
Ansvarsområde:
Fysik og matematik

Vosborg"

Freyja Trap Vosborg (FV)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Musik og Spansk

Wind-Larsen"

Sven Wind-Larsen

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Samfundsfag og Historie

Witt"

Hanne Witt (HW)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Spansk og Tysk

Ziemelis"

Hanne Ziemelis (HZ)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Samfundsfag, Erhvervsøkonomi, Naturgeografi